O tomto webu

Tyto stránky jsem začal tvořit na konci 90. let, jako tehdejší předseda oddílu. Je zde mapovaná každoroční činnost oddílu a dalšího dění na přehradě, včetně bohaté fotografické dokumentace. V začátcích jsem dění v areálu fotil jedním z tehdy dostupnějších digitálních fotoaparátů od firmy Olympus - Camedia 720 Ultra Zoom. Snímač měl 3.34 Mpix a optický zoom měl hodnotu 8 x. Snímač, s dnes už úsměvným počtem pixelů, tvořil na tu dobu velmi slušné snímky; malá kvalita fotek, které jsou uloženy na tomto webu, je dána spíš snahou ušetřit datový prostor, který byl tehdy velmi omezený a drahý.
Osobně si velmi cením fotek, které jsou uloženy v záložce Fotogalerii pod titulem Fotogalerie pana Továrna. Tento vynikající fotograf z Vranové mně zapůjčil krabici historických černobílých fotek, které nasnímal před výstavbou přehrady, během její stavby i po naplnění a předání do provozu. Fotky jsem naskenoval a se svolením autora publikoval na tomto webu.
Na sklonku roku 2004 jsem kvůli onkologickému onemocnění a náročné operaci odstoupil z funkce předsedy oddílu, přesto jsem v následujících letech dál působil ve výboru. Kvůli neshodám s vedením oddílu, které byly způsobeny rozdílným pohledem na dodržování vnitřních oddílových předpisů především některými členy výboru, jsem na podzim roku 2016 odmítl cenzurování publikovaných textů. Od září 2016 tyto stránky již nejsou oficiálním webem jachetního oddílu TJ Sokol Letovice.

Petr Hanáček