Na malé obrázky klikněte - zvětší se.

Balaton - červenec 2002

 

Koncem července jsme se vypravili na Balaton, podívat se, jak tam fouká. Jeli jsme ve dvou etapách. Napřed Petr Vyskočil s rodinou a Finnem, Zdena a Franta Formanovi také s Finnem a rodina Jánošikova s FD, o týden později za nimi vyrazili s Atolem Hana a Ferda Keršnerovi s Anetou a Petrem, Ivoš Legner a Petr Hanáček. Tentokrát jel i Filip - byla to jeho první cesta za hranice.
 Cíl: kemp "Napfény" u městečka Révfülöp na severním břehu Balatonu.

Po cestě jsme se zastavili na Gabčíkově. Je to opravdu monumentální dílo a je škoda, že ji dokončila jen slovenská strana. Maďarští "zelení" s velkým povykem dokázali zarazit stavbu části Nagymaros, s odůvodněním, že bude narušen ekosystém krajiny až po Budapešť. Je pozoruhodné, že právě letos při záplavách dokázalo Gabčíkovo zkrotit Dunaj natolik, že Budapešť vyvázla bez větších škod.

Hranice jsme přejeli u Medvědova. Mezi Györem a Veszpremem se na parkovišti u Cseszneku potkali obě posádky . Ještě kruhový objezd u Veszpremu (ten tam býval už někdy před 30 lety), sešup dolů k jezeru, pomalá jízda od Balatonfüredu kolem Tihány a zanedlouho jsme už stavěli stany blízko Petra Vyskočila . Ceny v kempu jsou sice o něco vyšší, než jsme zvyklí u nás, ale také úroveň služeb a hlavně čistota je někde úplně jinde. Kemp je vybavený nejen obchody a restauracemi , ale třeba také automatickými pračkami. Například Filip měl k dispozici svoje vlastní sprchy :-) Keršnerovi se nakonec ubytovali na vodě a druhý den jsme mohli všichni vyplout . Jenomže jsme měli smůlu, zatímco naším předchůdcům foukalo velmi vydatně, na nás se balatonský vítr vykašlal. Na těchto fotkách se sice Ivoš snaží dovažovat Holanďana, ale je patrno, že jenom "jako". Občas sice fouklo trošku víc   , ale jen na chvíli.
Byl to ale stejně hezký výlet, Révfülöp je příjemné městečko se starobylým molem a večer je rozhodně kam jít .
 

Tak zase někdy Balatone - Ahoj!