Není-li uvedeno jinak, píše a fotí Petr Hanáček, na malé náhledy fotek klikněte, zvětší se do nového okna.


Pozvánka na výstavu lodí FOR BOAT

PR manažerka Českého svazu jachtingu Eva Skořepová poslala tuto pozvánku:


Dobrý den, ahoj,
chtěla bych vás pozvat na výstavu lodí FOR BOAT, která se uskuteční na výstavišti v pražských Letňanech od 10. do 12. března.

Dvě haly letňanského areálu budou v březnu věnované lodím. K vidění budou luxusní jachty, lodě, plachetnice, motorové i nafukovací čluny, vodní skútry i bohatá nabídka příslušenství a lodního vybavení. Na 6 000 m2 uvidí návštěvníci prezentaci firem Marine, Wavy boats, Exclusive Yachts, Avar Yacht, Schön-Boot, f.a.s yachting, Dock Marina, SCHELKALIN, TOM BOATS, Sailingcentrum a mnoha dalších. Na veletrhu můžete také navštívit charterové firmy, které vám zprostředkují pronájem lodi nejen v Čechách, ale i v Chorvatsku nebo Karibiku.

Na výstavě se bude prezentovat také český jachting. Na stánku Českého svazu jachtingu se představí nejrůznější lodní třídy, včetně těch olympijských, od dětských – Optimistu a RS Fevy až po kajutové lodě nebo závodní skify. Při zahájení výstavy proběhne také autogramiáda s olympioničkou Veronikou Kozelskou Fenclovou, která skončila v Riu na 12. místě ve třídě Laser. Představí se i David Křížek, který od letošního roku začíná na létajícím katamaranu Flying Phantom závodit v Extreme Sailing Series, což je velmi sledovaná série evropských závodů. Bude mít přednášku v rámci atraktivního doprovodného programu – festivalu Kolem světa lodí. Ten nabídne v neděli 12. března hned několik zajímavých témat. Kromě Davida Křížka vystoupí například Josef Dvorský s vyprávěním o cestách s plachetnicí LA GRACE, věrnou replikou brigy z druhé poloviny 18. století, legenda Rudolf Krautschneider – mořeplavec a stavitel jachet, František Novotný bude vyprávět o náročné přeplavbě Atlantiku severní cestou nebo se s Karlem Wolfem můžete vydat do Antarktidy. Na stánku internetového magazínu Lodní noviny bude k vidění výstava fotografií Pavla Nesvadby. Také zde budou pro návštěvníky připraveny další zajímavé přednášky. V koutku věnovaném praktickým dovednostem bude možné se naučit zaplétat klasická i moderní lana, ale také správně opravovat plachty. Nebude chybět ani stánek časopisu YACHT.

Na jednu vstupenku můžete navíc navštívit hned dva veletrhy. Ve stejném termínu se totiž v Letňanech koní 8. ročník specializované výstavy obytných automobilů a přívěsů FOR CARAVAN.

Volné vstupenky mohou všichni členové Českého svazu jachtingu i jejich přátelé získat na:

http://forboat.cz/vystavovatel/voucher?v=a7c407fe2ddaee3488de10ac44d08170

Po zaregistrování obdržíte bezplatný voucher pro vstup na veletrh.

S pozdravem
Eva Skořepová
PR manažerka Českého svazu jachtingu
e-mail: eva@skorepova.com
mobil: +420 602 124 289
www.sailing.cz
www.facebook.com/sailingcz


 

Čtvrtek 16. února

Povodí Moravy intenzívně upouští vodu z přehrady; na Vysočině leží stále mnoho sněhu,
takže jde zřejmě o vytvoření dostatečného zádržného prostoru. Led je sice velmi silný, ovšem vlivem klesání hladiny
se kry lámou a na ploše jsou viditelné velké pukliny. Vstup na ledovou plochu zcela jistě bezpečný není.
Aktuálně je hladina vody na kótě 353,36 m n.m., což je necelých 7 metrů pod plným stavem.
Pár fotek: