Není-li uvedeno jinak, píše a fotí Petr Hanáček.

Na malé náhledy klikněte, zvětší se do nového okna

Zdrojem většiny fotek ze závodů plachetnic je video, která natáčel Ivo Legner,  jejich technická kvalita je proto značně snížená. Přesto je používám, neboť výtečně dokresluji atmosféru závodu.


9. KŘETÍNSKÁ SRANDAREGATA

Během víkendu 22. - 23. srpna se v našem areálu konal již 9. ročník SRANDAREGATY.
Jelikož loňská ředitelka závodu Lada Stejskalová se nyní pečlivě věnuje svým novým, mateřským povinnostem, převzal její funkci Ferdinand Keršner, který začátkem nového tisíciletí stál u zrodu tohoto vážně nevážného závodu lodí všech tříd a WS plováků. Příprava regaty po technické stránce, shánění financí a sponzorů a celková organizace zaměstná vždy nejen ředitele, ale celý jeho přípravný tým. Proto každý rok s napětím čekáme, jak se letos zachová jediná veličina, kterou nelze ovlivnit, a to je počasí. Nedostatek větru se podepsal už na více ročnících. Letos, stejně jako loni, se k nepříliš dobrým větrným podmínkám přidal ještě sobotní déšť, který se během rozjížďky lodí měnil občas v pořádný liják a přinesl také výrazné ochlazení. V neděli déšť ustal, ale vítr byl většinou slabý a proměnlivý. V sobotu se jely dvě rozjížďky lodí a jedna WS plováků. V neděli pak po jedné plachetnic a windsurfů.
Pro pořadatele bylo velkým zadostiučiněním, že nepřízeň počasí neměla žádný podstatný vliv na počet závodníků, ani diváků.
Potvrdilo se, že obliba Srandaregaty je opravdu velká; ani chladno a déšť zájemce o tuto sportovní a společenskou událost neodradí od účasti.

Nyní již fotky z celého víkendu, budu je komentovat co nejméně:

Většina přípravného týmu se sešla už v pátek, aby v sobotu bylo vše potřebné nachystáno. Pak jsme poklábosili a večer u ohně ocenili kvalitu medového piva Kvasar a pochutnali si na pečené vepřové kýtě   ; obojí bylo věnováno manželi Stejskalovými, jako dodatečná oslava narození jejich Terezky .

V sobotu již probíhaly hlavní přípravy , sjížděli se závodníci a hosté   . Asistentka ředitele Eva Trefilová byla včas připravena přijímat registrace . Obsluhu bufetu, jehož zásobení si vzal na starost Petr Švancara, zajišťoval Vladan Veselý a Jaroslav Teplý .

Ředitel závodu Ferdinand Keršner přivítal účastníky a zahájil oficiálně regatu . Pak se již závodníci seznamovali s tratí 1. rozjížďky lodí, , která byla záhy odstartována. Další rozjížďka byla zahájena již za sílícího deště, který neustal ani pro závod surfařů. V neděli pak závod pokračoval bez deště, za polojasného počasí, s většinou slabým větrem, který navíc často měnil směr.


 

 

 
 

 

 V přestávkách mezi rozjížďkami byl připraven program. Dospělé jachtaře zaujala prezentace firmy ComLet z Litomyšle, která vyrábí kromě jiného také katamarány. F. Keršner představil technického ředitele Jiřího Kaura , který dovezl jeden z typů těchto plavidel na ukázku. Jeho nabídku na vyzkoušení katamaránu na vodě využilo hned několik zájemců . O další prezentaci se postaral pravidelný host našeho oddílu, Josef Vojtěchovský s waterbirdem.
Pro děti bylo nachystáno několik soutěží a také se mohly pochlubit svým kreslířským umem . S průběhem regaty vyjádřila své uspokojení Lada Stejskalová a navštívil nás také předseda TJ Sokol Letovice a místostarosta Letovic Vladimír Stejskal .

Po ukončení nedělní rozjížďky surfů následovalo losování tomboly , vyhodnocení dětských soutěží a vyhlášení konečného pořadí všech soutěžících.

V závodě WS plováků
 obsadila třetí místo Hana Keršnerová.

O druhé místo se podělili Stanislav Horák a Josef Koryčánek.

V této kategorii zvítězila Zdena Horáková.

V kategorii lodí všech tříd
 se na třetí místo probojovala posádka
František Forman a Jan Hromek na lodi Voegel.

Druhou příčku obsadil Milan Holas na Finnovi.

Vítězem se stal Karel Hoder, také na Finnovi.


Kompletní výsledky jsou ZDE.


Na závěr poděkoval ředitel 9. Srandaregaty Ferdinand Keršner všem, kdo se závodů účastnili, stejně jako těm, kdo je připravili, a vyjádřil přesvědčení, že se všichni rádi sejdeme za rok na jubilejním, 10. ročníku.