Není-li uvedeno jinak, píše a fotí Petr Hanáček.

Na malé náhledy klikněte, zvětší se do nového okna


Konec července, začátek srpna

Prázdniny se přehouply do druhé půlky a po vydatných deštích přišly opět vedra s nedostatkem větru. Vláha a teplo přejí houbám a spousta jich roste také na březích Křetínky.
Ing. Aneta Keršnerová odložila na chvíli myšlenky na řízení letového provozu a dala se do čistění bohaté úrody . Oběd to byl opravdu perfektní, bohužel aparát už zachytil jen prázdné talíře .

Prováděli jsme také různou údržbu - nový člen Milan Plšek - (vlevo), se poradil s Hankou Keršnerovou a dal se do natírání plotu na těch nejméně přístupných místech . MUDr. Pištělák přijel na svém motorovém oři a pustil se do záplat na starší plachtě . Ing. Vyskočil zahájil práce na údržbě Finna a Armín Ahne se po poradě s Pepou Fabiánkem a Standou Horákem ujal důkladné opravy kýlu veslice Denisy . Popravdě řečeno, kdybychom měli svědomitě počítat hodiny, které Armín věnuje práci v areálu, tak by měl brigády splněny na několik desetiletí dopředu. Armín a pár dalších stále udržují v pořádku to, co někteří členové klidně ničí. Přeplňování lodě, používání bez podlážky a hrubé zacházení ze stran především omladiny, která do areálu chodí, se podepsalo i na naší nejstarší veslici, Princovi - .

Nejen naše pramice jsou přetěžovány - ani tato rybářská posádka neunikla objektivu kamery: :-)

Ale mám ještě jednu výtku: To, že v našem areálu nejsou odpadkové koše ani úklidová služba a proto je nutno své odpadky odnášet domů, je snad jasné. Prosím tedy, nedělejte si odpadkový koš ani z ohniště , igelity, plastové kelímky, ani hliníkové folie opravdu spálit nelze, tedy alespoň ne bez hrozného zápachu.
Krásné letní počasí zaplnilo areál koupajícími   a když alespoň trošku zafoukalo, tak jsme se svezli.
 Pepa Koryčánek už méně chytá ryby a víc se věnuje jachtařině :-)
 Václav  Chloupek s bratrancem: .
Já jsem počkal, až bude skoro flauta a pak jsem učil Denise na lodi zpívat:
.

Párkrát také zafoukalo víc a na plochu přehrady se vrhli surfaři:

 

(Všimněte si na posledních fotkách, že Petr Krušina své kamarády s oblibou dohání "couváním", tedy jede ploutvičkou vpřed!)

Prostě pohoda.

(Některé fotky pořídil Ferdinand Keršner)