Není-li uvedeno jinak, píše a fotí Petr Hanáček.

Na malé náhledy klikněte, zvětší se do nového okna


Pondělí 9. února

V současné době je přehrada Křetínka (správně Vodní dílo Letovice) zaplněna pouze z 35 % běžného objemu zadržované vody. Tento stav je důsledkem mimořádné manipulace, která měla umožnit opravu hráze, původně plánovanou na podzim loňského roku. Oprava byla odložena z důvodu neuvolnění finančních prostředků. V současné době vede Povodí Moravy jednání o možnosti tuto opravu provést v nejbližší době, tedy začátkem jara. V případě, že se to nepodaří, bude oprava odložena opět na podzim. Dle vyjádření zástupců Povodí Moravy nebude v žádném případě v letních měsících oprava prováděna a bude zajištěna běžná manipulace řídící odtok z nádrže.
Zda se ovšem podaří obnovit plný stav vody v nádrži je naprosto nejisté. Sněhové zásoby v oblasti přítoku jsou v současné době minimální, takže bude zaležet na celkovém množství srážek během jara a začátkem léta.
zdroj informací: Povodí Moravy s.p.

Pár fotek, které dokumentují, jak to vypadá v našem areálu a okolí při dlouhodobě nejnižším stavu hladiny v přehradě:

 

 

 


Neděle 15. března

Díky vydatným dešťům a tání většího množství sněhu na přelomu února a března je stav vody v Křetínce již na 82 % objemu při nejvyšší hladině, takže je zřejmé, že se přehrada záhy podaří napustit na plný stav.
 Množství naplavenin kolem břehu je letos opravdu velké a čeká nás důkladný jarní úklid.