Není-li uvedeno jinak, píše a fotí Petr Hanáček.

Na malé náhledy klikněte, zvětší se do nového okna


Konec léta

V první polovině září pokračovaly letní teploty, jako by podzim neměl přijít. Stav vody v přehradě však již rychle klesal; plánovaná oprava hráze si vyžaduje výrazné snížení hladiny.
Pohled na přehradu by se dal snadno zaměnit za pohled na větší řeku . Tato fotka byla pořízena 5. září, nyní je hladina opět mnohem nižší.

Dopoledne v září patří v našem areálu starší generaci, která opustila školní lavice již před drahnou dobou. Armín Ahne se stále proháněl na Finnovi, i když manipulace s vytažením byla stále obtížnější .

MUDr. Pištělák jezdil nejen na oplachtěném kajaku, ale střídal ho se svým novým surfem .

Dovolenou si užíval i Václav Halouzka, který vyměnil kormidelní kolo říčního tankeru za ráhno surfu .

 

Pátek 19. září

Zatímco Milan Holas chystal na zítřejší brigádu mola k demontáži , objektiv kamery dokumentoval velmi nízký stav vody v nádrži.

 

 

 

Sobota 20. září

Na brigádu se z pozvaných 17 členů dostavili pouze 2. Přesto se úkoly brigády splnily a to díky obětavosti dalších členů, kteří už dávno svou brigádnickou povinnost splnili, ale přesto přiložili ruce k dílu.

Úsek břehu, který byl v kritickém stavu se podařilo úspěšně opravit:

  .

Počasí připomínalo spíš listopad, s babím létem nemělo vůbec nic společného; dokonce i Tomáš Stejskal, když si zaplaval k bójce pro Gisell, doplnil neoprénový oblek slušivou čepičkou .

Po brigádě se sešla parta gurmánů a opět se od ohniště linula vůně pečené vepřové kýty .