Není-li uvedeno jinak, píše a fotí Petr Hanáček.

Na malé náhledy klikněte, zvětší se do nového okna


Neděle 17. srpna - 2. den Srandaregaty

V neděli se začalo počasí zlepšovat. Především už nepršelo, občas z oblaků vykouklo slunce a hlavně stále foukalo - mírný severozápad, většinou v rozmezí 3 - 6 ms. Odpoledne na rozjížďku surfů vítr slábl.

Den byl příjemně zahájen "mega dobrou" houbovou polévkou , kterou uvařila Hana Keršnerová. Horká, lahodná pochoutka potěšila nejeden mlsný jazyk a udělala pořádek v žaludcích, nestabilních po nočních radovánkách.

Závodníci začali strojit svá plavidla a po desáté hodině zahájila ředitelka závodu Lada Stejskalová druhý den regaty . Tomáš Stejskal pak vysvětlil trasu třetí rozjížďky lodí, která nebyla nijak jednoduchá :-) Ještě opravy izolepou na dnech některých plavidel , nutné k tomu, aby závod dokončily na hladině :-). Ivoš Legner "Legas", který byl v sobotu ředitelkou závodu oceněn jako nejlepší kameraman, střihač a režisér roku 2008 , si nachystal své nádobíčko a už se za startovní čáru začali řadit plachetnice . Milana Holase nebavilo 10 minut se motat před čárou a tak si v klidu počkal u malého mola . Poslední houknutí a lodě pod dohledem ředitelky závodu Lady Stejskalové a moderátorky Hany Keršnerové vyrazily na trať  třetí rozjížďky. Zatímco Lightning Tomáše Stejskala získával při stoupání, na zaďák byli závodníci na Finnech rychlejší; ukázkovou techniku jízdy na zadní vítr předváděl Milan Holas . Závodní pole se záhy značně roztáhlo , ale Hana Keršnerová měla perfektní přehled a její výstižné komentáře se zájmem sledovali diváci na břehu . Silná trojice - - Ferda Keršner, Franta Forman a Karel Hoder. Franta Forman opět připravil překvápko; na jeho Finnovi se zničehonic objevil spinakr! Dámy na mole jen zíraly , ale Ferda nezaváhal a rychle na svém Finnovi instaloval bezanovou plachtu . O první pozici v této rozjížďce bojovali Milan Holas s posádkou otce a synů Stejskalových . Do cíle dorazil jako vítěz rozjížďky Milan Holas . V přestávce před závodem surfů již na vítěze čekaly vystavené poháry . Franta Forman zaparkoval Finna a začal se vyptávat, jak se ovládá surf, že by to taky zkusil; zatím začal trénovat . Pak si ale všimnul exhibice na waterbirdu, kterou pro diváky připravili manželé Vojtěchovští s přáteli a jak jinak - šel si vyzkoušet i tento dopravní prostředek . Zájemců se ovšem našlo víc - například Pepa Koryčánek a velmi úspěšný Petr Krušina . Mezitím zjistili pořadatelé, že tři první závodníci na lodích mají stejný počet bodů, takže jen pro ně vyhlásili ještě poslední rozjížďku - "rozstřel". Ferda Keršner, Karel Hoder a Petr Švancara bojovali statečně a vítězem se stal s velkým náskokem Petr Švancara, který do cílové čáry vjížděl velmi suverénně .

Následoval poslední závod letošní regaty - závod WS plováků . Účastnili se ho (v pořadí v cíli):

Petr Krušina , Standa Horák , Franta Forman , Hana Keršnerová , David Černý a Pepa Koryčánek .

Na závěr regaty se ujala slova opět její ředitelka Lada Stejskalová a předala ceny vítězům.

V závodě WS plováků třetí místo Franta Forman , druhé Standa Horák a vítěz Petr Krušina .

V závodě lodí všech tříd třetí místo Karel Hoder , druhé Ferda Keršner a vítěz - Petr Švancara .

Být vítězem není ovšem na Srandaregatě tak zcela bez problémů - Petr obdržel kromě diplomu a poháru také krabici s tajným obsahem a byl vyzván, aby se šel připravit do klubovny.

Po čase se dveře otevřely a všichni zírali - - plavky vpravdě úžasné elegance. Petr svůj dar nakonec předvedl na mole .

Letošní, již 8. Srandaregata se povedla i přes značnou nepřízeň počasí v sobotu. Prokázala, že v našem jachtařském spolku je stále dost členů, kteří se dovedou bavit a současně i zcela vážně zápolit s větrem i mezi sebou.

Všichni se těšíme na 9. Srandaregatu příští rok.