Píše a fotí Petr Hanáček, dále fotili Franta Forman a Ferda Keršner .

Na malé náhledy klikněte, zvětší se do nového okna


Bermuda Cup 2008

Na přehradě Slezská Harta se o víkendu 12. - 13. července konal pod záštitou YC MCHZ Ostrava 3. ročník regaty BERMUDA CUP.  Závod byl vypsán pro lodní třídy Evropa, Laser, Pirát, Finn a kajutové plachetnice. Z našeho oddílu se regaty zúčastnili Franta Forman, Karel Hoder a Ferda Keršner na Finnech a Petr Hanáček s Ivošem Legnerem na vypůjčené kajutovce Atol. Přesto, že jsme výlet na Slezskou Hartu brali jako příjemnou rekreační letní vyjížďku, nezůstali jsme nakonec bez medailí. Karel Hoder obsadil 3. místo v třídě Finn (hned za dvěma "profi" závodníky) a posádka Petr Hanáček s Ivošem Legnerem získala na vypůjčeném Atolu 2. místo v kajutovkách. Těch startovalo původně 10, v neděli však dokončilo pouze 5. Více informací o Bermuda Cupu naleznete na webu: http://www.bermudacup.yc.cz .

Vítr tomuto ročníku moc nepřál; v sobotu foukal převážně jižní kolem 3 m/s (pokud vůbec foukal) a v neděli kolem 5 m/s. (Silně zafoukalo v noci z pátku na sobotu; bouřka důkladně zacvičila s kajutovkami vyvázanými u břehů.) Pro čekání na vítr byly starty jednotlivých rozjížděk odkládány a a jejich trasa i počet kol určovány podle aktuální situace. Přesto jsme si dobře zajezdili a důkladněji poznali Slezskou Hartu. Je to poměrně nová přehrada, dokončená v roce 1997, kterou já osobně řadím mezi naše nejkrásnější, především proto, že je zasazena v malebném zalesněném okolí.

Nezapomněli jsme fotit:

Sponzorem regaty byl Mgr. Tomáš Svoboda, námořní jachtař a druhý vicemistr Polska v lodní třídě DZ v roce 2007. Tomáš v současné době vlastní, a na Hartě provozuje, nádhernou loď Zefýr . Jedná se o gáflový keč - lodní třída DZ . Dezeta je nejstarší lodní třída v Polsku, její konstrukce vychází z předválečných německých školních lodí, stavěných pro potřeby tehdejšího válečného námořnictva. Na palubu vezme třináct osob, z toho je deset veslařů. Má dva stěžně, na které je možné postavit 30 metrů čtverečních plachet a v případě použití spinakru  dalších 22m2. Dezeta je jednou z mála lodí , která má tradiční gáflové oplachtění.

Toto je pohled z paluby Atola na velký bazén před přehradní hrází. Zátoka u Leskovce , kde bylo kotviště účastníků.

Naše posádky:

Finn - Franta Forman:

 

Finn - Karel Hoder:

Finn - Ferda Keršner:

Atol - Petr Hanáček, Ivo Legner:

Pár fotek z průběhu regaty:

V sobotu se v závěru poslední rozjížďky udělalo naprosté bezvětří a obloha se hrozivě zatáhla . Návrat lodí zajišťovali záchranáři s motorovými čluny .

Zakončením regaty bylo nedělní vyhlášení vítězů :

Karel Hoder obsadil třetí místo ve třídě Finn

a

Petr Hanáček a Ivo Legner (spolu s Filipesem) druhé místo v kategorii kajutovek .


Sestřih fotek a videa je TADY.