Není-li uvedeno jinak, píše a fotí Petr Hanáček.

Na malé náhledy klikněte, zvětší se do nového okna


Neděle 13. dubna

Jako každé jaro, i letos je v přehradě plný stav vody . Druhá dubnová neděle přinesla hezké, slunečné počasí, umožňující zahájit jarní údržbu v areálu. A nejen to; naše otužilecká dvojice - manželé Keršnerovi - dlouho neváhali a ponořili se do vln přehrady. Hana byla ve vodě první a tvářila se naprosto spokojeně . Ferda spěchal za ní a po krátkém otužení se také ponořil. Nejprve se tvářil všelijak , ale po chvíli spokojeně rázoval tempa, jakoby se osvěžoval v parném létě . Oba se shodli na tom, že koupel byla příjemná . Zatímco vzduch měl ve stínu cca 16 st. C, tak voda jen 7. Na závěr vysvětlil Pepa Fabiánek Haně a Ivošovi, jakou metodiku je nutno používat při měření teploty vody na Křetínce .


Poslední víkend v dubnu

Jarní brigáda, která se uskutečnila v sobotu 26. dubna, proběhla za chladného počasí, ale všechny naplánované úkoly byly splněny. Na vodě jsou již instalovány obě naše plovoucí mola

. V přehradě je nyní plný stav vody . V neděli již teplota ve stínu šplhala ke 20 stupňům a tak se Armín Ahne spokojeně projížděl ve slabém větru na Finnovi . To ovšem nebyla zdaleka jeho první letošní plavba :-) Odpoledne se na mostě objevila těžká technika hasičů, policie, a spousta zvědavců . Naší zvědové zjistili, že se bude vytahovat utopené auto, se kterým údajně sjel do přehrady mladík se sebevražedným úmyslem.... A skutečně se nakonec na háku jeřábu nějaký vrak objevil .