Rok 2005


 

 

Čtvrtek 10. února

 

 

Vodní plocha na Křetínce je již zcela a (na většině míst) bezpečně zamrzlá. Komu se nechce odklízet sníh pro bruslení, nasadí běžky..... Pár fotek je TADY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Neděle 20. března

 

 

Poslední zimní den. Křetínka je ještě v zajetí ledu, ale sníh již téměř zmizel a tak jaro může předvést svůj letošní nástup. Doufejme, že bude dostatečně energický a záhy se dočkáme otevření vodní plochy prvním surfařem. V roce 2001 se tak stalo 14. března - Armín Ahne, Petr Hanáček a Ferda Keršner (zde), v roce 2002 už 9. března - Ferda Keršner (zde), v roce 2003 29. března - Petr Hanáček (zde) a loni dokonce ještě o měsíc později - 29. dubna - Radek Novotný (zde).

 

 

 

 

 

 

 


 

Neděle 27. března

 

Uplynul týden a dostal jsem mail od Vladimíra Jamamoto Rese, který v našem areálu pořádal Kurz přežití v arktických podmínkách. Jediným frekventantem byl Tomáš Stejskal, který si, jak patrno z přiložené fotodokumentace, vedl nadmíru srdnatě. Připomínám ovšem, že i když Tomáš zdatně rozrážel ledové kry surfovým prknem (a vlastním tělem), nelze to považovati za odemčení Křetínky, protože k tomuto aktu je třeba použít plavidlo oplachtěné!

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Velikonoční pondělí

 

 

Odpoledne přijelo na jachťák pár nadšenců, jen tak poklábosit, případně se kouknout, jestli Ferda Keršner opravdu vyjede na surfu pod plachtou mezi ledové kry. Moc nescházelo, a Křetínku opravdu odemknul, ale nakonec mezera která vedla mezi ledem až na druhou stranu se mírným vánkem zavřela, takže na první oplachtěný výjezd musíme ještě chvíli počkat. Pár fotek je TADY.

 

 

 

 

 

 


 

 

Neděle 3. dubna - Křetínka odemčena!

 

Led z vodní plochy Křetínky už definitivně zmizel a tak nic nebránilo Ferdovi Keršnerovi, aby splnil svůj slib a v roli novopečeného předsedy odemknul naší přehradu. Víc fotek najdete ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Sobota 16. dubna - jarní brigáda

 

Příjemné jarní počasí potěšilo členy oddílu, kteří se sjeli na letos první jarní brigádu. Několik fotek, které poslal Franta Forman nejdete TADY.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

První máj....

 

Konec dubna přinesl oteplení a první májové dny dokonce letní teploty. V sobotu - "na čarodky" - se to na jachťáku začalo hemžit a někteří tam i strávili první májovou noc....... ZDE je pár fotek.

 

 

 

 

 

 

 


Druhá půlka května....

 

 

Na prvního máje sice teplo bylo, ale celá první polovina května byla velice studená s častými ranními mrazíky. Teď už se počasí pomalu umoudřuje. Koukněte se SEM, jak začíná sezóna v našem areálu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


18. - 25. června

 

 

Opět vyrazila parta našich členů a příznivců na velkou vodu - letos jsme se toulali po ostrovech na jihu Chorvatska na dvou lodích. Několik málo fotek je TADY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Pátek 1. července

 

 

Na této fotce je zachycena další fáze stavby altánu a zastřešení klubovny.

 

 

 

 

 

 

 


 

Čtvrtek 14. července

 

 

Po deštích uplynulého týdne se počasí umoudřuje. ZDE je pár fotek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Víkend 16. - 17. července

 

Bylo krásné letní počasí a dokonce i zafoukalo. Další fotky jsou TADY.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Sobota 20. srpna - 5. Křetínská Srandaregata

 

 

Letos již po páté uspořádal náš oddíl Křetínskou Srandaregatu - závod všech plachetnic bez rozdílu tříd, a WS plováků. Bohužel letos chybělo to hlavní - vítr a tak ředitel závodu pan Ferdinand Keršner nakonec povolil posádkám pádlovat, čímž se tato regata přeměnila v závod veslic. Výsledky tohoto klání jsou ZDE.

 

 

 

 

 

 

 


VIDEO: Krátký, 6-ti minutový klip z 5. Srandaregaty ve stream kvalitě je TADY.
 


 

 

Léto - foto ohlédnutí za letošním létem....

 

 

Ještě možná bude babí léto, ale to pravé už je definitivně pryč. Protože jsem se letos dost flákal s aktualizacemi našich stránek (flákalo se také léto se svou kvalitou), přidávám pár (cca 70) podařenějších fotek z letošního léta... Jsou ZDE. 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Sobota 8. 10. - brigáda

 

 

Letošní sezóna v našem areálu byla zakončena brigádou - několik fotek najdete TADY.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Pátek 25. 11. - členská schůze

 

 

V pátek 25. listopadu se uskutečnila poslední akce letošního roku - členská schůze oddílu. Tentokrát se konala v restauraci hotelu Koupaliště v Letovicích a účastnilo se jí 31 našich členů. Foto a další informace naleznete TADY, zápis ze schůze je ZDE.