Na malé fotky klikněte - zvětší se do nového okna.

sobota 26. dubna

Krásné, téměř letní počasí přivítalo poslední dubnovou sobotu 15 členů našeho oddílu na první letošní brigádě. Dali jsme na vodu obě naše plovoucí mola a natírali jsme konstrukci ohrady pro WS plachty. Standa Dvořák a Tonda Pačínek obnovovali nátěr schodů , Petr Vyskočil si dobře vedl při práci na ohradě . Další dva Petři - Švancara a nový člen Krušina na závěr brigády likvidovali klestí na parkovišti. Jarda Jágr ovládá štětec stejně dobře, jako svůj vynikající foťák. Novopečený tatínek Tomáš Stejskal přijel s celou rodinou a Markétka mi dovolila udělat snímek naších budoucích členů - - dvojčat - malého Tomáše a Jakuba. Honza Pivec rovnal klestí do koleček tak vehementně , že jsem měl o osud tohoto dopravního prostředku značné obavy. Napřed jsem myslel, že Ivoš Legner míní praštit Radka Halouzka po hlavě , ale jednalo se jen o plné pracovní nasazení...


Odpoledne po brigádě jsme na ohništi opekli buřty a Radek Prudil se jel projet na jednom ze svých posledních, zbývajících plavidel - - jo, ještě mi Péťo prosímtě schovej mobil. Tomáš, který ovládá vše co plave po vodě, si samozřejmě musel vyzkoušet i toto plavidlo .

Takže areál je už na sezónu připraven. Kdo první se svou lodí zakotví u mola?


středa 30. dubna - čtvrtek 1. máj

Poslední dubnový den slunce přinutilo vyšplhat rtuť v teploměru na 25°C. Ivoš Legner s Filipem si vyjeli na vodu jen tak - zchladit se . Místa na parkování lodí se už rychle plní , MUDr Pištělák přivezl také svoji Filipu . Armín Ahne dal na vodu Finna a získal prvenství - letos jeho loď jako první brázdila jarní vlny přehrady . Na krátkou projížďku jsem si jeho Finna také půjčil, ale Filipa jsem nechal na mole, za což mě vůbec nepochválil . Ve čtvrtek dopoledne přijel Petr Krušina a vyrazil ve slábnoucím větru projet se na surfu. Napřed mu Pepa Fabiánek pomohl do neoprénu  a pak už stačilo jen nabrat vítr do plachty - jeho devět a půlka moc větru nepotřebuje  .

Na závěr jedna dobrá zpráva: Vrata ohrady na WS plachty už jsou opravena. To, co Libor Kožoušek marně sliboval od loňského podzimu, udělal Vlastík Lébiš během dvou hodin. Jeden den řekl, že to dá do pořádku, druhý den přijel s vozíkem, vrata naložil a za dvě hodiny byl zpět s opraveným dílem. Holt, kdo umí, ten umí.... Díky Vlastíku.