Na malé fotky klikněte - zvětší se do nového okna.

Minimální dešťové srážky a horko - úbytek vody v přehradě způsobil, že jsme museli několikrát popouštět obě mola níž - za vodou. Nicméně lodí v našem areálu opět přibylo a jezdilo se . Ani surfaři nezaháleli .

 

Také jsme pracovali - Ivoš Legner umývá Stara ale po chvíli si na pomoc zavolal Filipa, který ochotně přijel na veslici . Filip, když má po práci, tak je na pána drzý - dožaduje se stravy dost nevybíravě ale když ho pán místo žvance sveze na prkně , tak je také spokojený.

 Naštěstí voda v Křetínce vydržela celý měsíc bez podstatné újmy na kvalitě, takže v ní příjemné ochlazení našel nejenom Jirka Horníček .

Další události: Ve Vranové jednou přistál horkovzdušný balón a taky hořelo pole nad Lazinovem . Když fouklo víc, tak problémy měla i Evropa Petra Švancary a mladí Čermáci z Vranové sice napřed na svoji kajutovce jezdili ostošest , ale pak ji špatně uvázali a loď skončila na našem pozemku málem na suchu . Navštívila nás opět Lada Jurková z Jeseníku a nakrmila také labutě , což se ovšem vůbec nelíbilo Besině . My jsme na jídlo ochutnali nejenom tresky ulovené v Norsku , ale také třeba pštrosí vejce .

Kdo večer neseděl dlouho na terase Svitavice a ráno si přivstal, byl odměněn krásným pohledem na mlhu válející se nad hladinou naší krásné přehrady .

 

Psal: Petr Hanáček.