Na malé fotky klikněte - zvětší se do nového okna.

červen - začátek července

Důkladné pařáky přilákaly na břehy Křetínky davy rekreantů. Hlava na hlavě byla nejen na pláži za mostem, ale docela se zaplnil i prostor pod Svitavicí . Na malou návštěvnost jsme si nemohli stěžovat ani v našem areálu . Radovan Novotný si dokonce v prostoru mezi buňkami vyhradil pracovní koutek , zato Pepa Fabiánek příchozí rozhodně nevítal prací . Haně Keršnerové ke spokojenosti stačilo prostě se jen usadit na mole a "bejt tady" . Když je horko, tak většinou moc nefouká, takže jsme využívali i slabého větru a na vodu dávali svoje plavidla k opravdu rekreačním jízdám. Hana dlouho sedět nevydržela a projela se pod Svitavici a později s Ferdou nazdobili Atola , Libor Veselý také vyrazil se svou kajutovkou , Franta Forman se pohodlně usadil ve Finnovi , Evropě Petra Švancary stačil i mírný vítr . MUDr Pištělák střídal svoji oplachtěnou kanoi se surfem a nezapomněl ani na Rexe . Karel Hoder sice brblal, že ve slabém větru to nemá cenu, ale nakonec se také projel . Honza Pivec před projížďkou na "Zlaté lani" napřed posvačil . Rosťa Jagoš na fajrákovi se potkal s Armínem Ahnem na finnovi . Petrovi Tischerovi to fouklo docela solidně . Na prknech byli k vidění Standa Dořák, Radek Novotný i mladý Prudil . Když přijel na návštěvu Láďa Res, vyrazili jsme se Starem , ale foukalo jen chvíli , pak už to byla jen plavba vhodná k pokecu a zpět k molu . Ivoš Legner si skočil do vody a pak svezl na prkně Filipa . V podvečer se většinou ozve žaludek a tak je čas na něco na zub . Hlad dostali nejenom dospělí ale i náš dorost :-) - Tomáš Stejskal v roli pečlivého tatínka sytí hladového Jakuba. Před západem slunce lze ještě vyjet na poslední projížďky .

 Kdo neseděl večer příliš dlouho v restauraci na Svitavici, mohl si ráno přivstat a kouknout se na ranním sluncem nasvícené lodě .

Během prvních dnů prázdnin zafoukalo lépe a tak jsme vytáhli surfy. Od té doby, kdy naše řady opustil Radek Prudil, jeho prvenství v umění na oplachtěném prkně převzal zcela jednoznačně mladý Tonda Višinka . Když zafouká, dorazí okamžitě i pan Horák a bez ohledu na věk létá jak orel . Pepa Fabiánek se zahanbit rozhodně nenechá . Armín Ahne je kapitola sama pro sebe - zatímco mladí létají na kraťáscích v trapézu, Armín stejný vítr zvládá na glyderovi - . No, a pak jsou někteří slabší kousci :-)

Zatímco se Pepa radil s Tondou , Ivoš na mole měřil vítr podle speciálního anemometru - Filipa. Petr Krušina, který jezdí také výtečně, hned po startu vystoupal až k pláži, kam nestačil můj zoom v objektivu. Snad příště ho stihnu.

Takže nezbývá, než si přát, aby stejně dobře foukalo častěji.

 

Psal: Petr Hanáček